Jeśli już określiłaś czy jesteś chłodnym, czy ciepłym typem możesz śmiało zdefiniować swoją porę roku. Nie jest to wcale trudne, gdyż masz do wyboru tylko dwie pory roku.

Chłodny typ urody będzie zimą lub latem.
Ciepły typ urody będzie wiosną lub jesienią.

Aby zobrazować podział na pory roku posłużyłam się wizerunkami czterech francuskich aktorek. Szukałam jak najnaturalniejszych kobiet, więc od razu przyszły mi na myśl panie z tego kraju.schemat pór roku francuskie aktorki

Przyjrzyjmy się najpierw osobom o chłodnym typie urody. Co sprawia, że Clemence Poesy będzie latem, a Audrey Tautou zimą? Na pierwszy rzut oka widać, że różnica polega na tym, że lato jest jasne, a zima ciemna. Jednak nie jest to takie proste, a to z tego powodu, że istnieją ciemne lata i jasne zimy:) Rzecz się ma bardziej w kontraście. Zauważ jak wyrazista jest uroda Audrey Tatou. Na tle jej jasnej skóry rysują się ciemne, bardzo wyraźne oczy, obramowane dodatkowo ciemnymi brwiami. Usta są także naturalnie ciemne. Uderza nas klarowność urody – brak kompromisów, duży kontrast kolorystyczny. Z kolei patrząc na Clemence Poesy nasuwa się od razu słowo „delikatność”. Skóra wpada w odcień różu, a jasne oczy i ich subtelny obrys nie wyróżniają się tak mocno jak u zimy. Wszystkie cechy kolorystyczne tworzą harmonijną całość. Lato wygląda przy zimie tak, jakby było za mgłą.

Różnica między latem, a zimą: lato jest delikatne, zima jest wyrazista.

Zerknijmy na ciepłe typy. Zauważ, że też można powiedzieć, że Sophie Marceau jest ciemniejsza od Laetitii Casta. Ale znowu: podział na jesień i wiosnę jest troszkę głębszy. Odcień skóry Sophie Marceau jest o wiele bardziej nasycony. Wszystkie kolory ciała współgrają ze sobą, przez co można o jesieni powiedzieć, że jest stonowana. Oczy nie wybijają się na tle skóry i włosów, ale kolory są bardzo głębokie i bogate. Wiosna natomiast jest, mimo bijącego od niej ciepła, świeża. Porcelanowa cera nie tworzy kontrastu z najczęściej jasnymi oczami. Wiosna przy jesieni wygląda „lżej”.

Różnica między wiosną, a jesienią: wiosna jest świeża, jesień jest stonowana.

Już na tym etapie mogłabym wskazać dobre paletki do każdego typu urody. Ale możemy jeszcze bardziej podkręcić atmosferę i poznać dokładniej naszą porę roku. Dlatego warto skorzystać z bardziej rozwiniętego podziału. Każda z pór ma swoje trzy podtypy, a każdy podtyp ma swoje idealne kolory. Jeżeli więc zdeterminowałaś którą jesteś porą, to czekaj na wpisy o podtypach. 12 podtypów – 12 wpisów. W każdym wpisie będą zawarte cechy podtypu i palety kolorystyczne do niego. W końcu dowiesz się, jakie kolory najlepiej wydobędą Twoje naturalne piękno.