Lubię oglądać gwiazdy na czerwonym dywanie. Wiem, że tematyka czerwonego dywanu nie jest dla Was szczególnie ciekawa, bo inspiracja jest tu dość „nieżyciowa”, ale myślę, że od czasu do czasu można pochylić się nad czymś zupełnie niepraktycznym i potraktować to jak poszukiwanie piękna. Jednakże dzisiejszy post jest wyjątkowy. Chciałabym, żeby był dla nas rozgrzewką przed poniedziałkowym tematem. Dzisiaj spojrzymy na styl gwiazd, w poniedziałek na nasz własny.

Inspiracją dla tych dwóch wpisów jest wpis na jednym z moich ulubionych blogów o gwiazdach na czerwonym dywanie –  Tom and Lorenzo. W jednym z postów przedstawiona została kreacja Christiny Hendriks, w której ta pojawiła się na kolacji InStyle. Kreacja się blogerom nie spodobała, czytelnikom również. Chodzi o to, że Christina Hendriks ma figurę, która wygląda optymalnie w zupełnie innym rodzaju ubrań, niż te które dla siebie wybiera, kierując się swoim gustem. Wielokrotnie podkreślała w wywiadach, że bardzo podoba jej się taka dziewczęco-baśniowo-romantyczna stylistyka i daje temu upust w swoim stylu. Nic więcej nie powiem, w poniedziałek rozwinę temat.

Teraz chciałabym się przyjrzeć kreacjom gwiazd, które zostały okrzyknięte jako nieudane lub z jakiegoś powodu były dyskusyjne, ale mi się tak naprawdę podobały.

kobieta łabędź

Björk, Oscary 2001, suknia Marjan Pejoski

Ja zawsze bardzo lubiłam Björk i chyba przez to ta sukienka w ogóle mnie nie zdziwiła. W sensie: wiesz, czego po niektórych możesz się spodziewać… Dopasowanie sukienki do osoby noszącej jest tu po prostu na poziomie możliwie najwyższym. Na kimś innym mogłoby to wyglądać jako desperacka próba zwrócenia na siebie uwagi, ale akurat na tej artystce to jest stylizacja na poziomie małej czarnej na innej kobiecie. Taki już nie casual, ale też nic przesadnie oryginalnego :))) To dopasowanie właśnie przesłania mi cały świat i wszystko inne do czego można tu się doczepić.

fot. Abaca

kobieta kanapa

Kim Kardashian, Met Gala 2013, suknia Givenchy

To była pierwsza Met Gala Kim Kardashian i na pewno o tej sukience mówiło się najwięcej. Przyznaję, że ten wzór i to, że on jest tak intensywnie eksploatowany w tym stroju kojarzy się po prostu z kanapą, ale dla mnie to jest naprawdę odważna, oryginalna i „modowa” stylizacja. Projektant Givenchy, Ricardo Tisci powiedział, że dla niego nie ma nic piękniejszego od ciąży, a kiedy chcesz coś celebrować, dajesz ludziom kwiaty :) No i zasypał Kim kwiatami…

w fartuszku

Anne Hathaway, Oscary 2013, suknia Prada

To ta pamiętna suknia, na którą Anne Hathaway zdecydowała się dwie godziny przed ceremonią ze względu na podobieństwo wcześniej wybranej sukni od Valentino, do sukni Amandy Seyfried (tutaj można zobaczyć obie suknie). Moim zdaniem ostateczna sukienka jest piękniejsza, niebanalna i oryginalniejsza. Myślę że w ogólnym odbiorze nie pomógł fakt, że aktorka tyle się tłumaczyła i usprawiedliwiała jakby sama nie wierzyła, że podjęła dobrą decyzję.

kobieta prezent

Dakota Johnson, The Tonight Show with Jimmy Fallon, 2016, suknia Gucci

Dakota ma super styl, myślę że nadaje się do omówienia na blogu. Ta sukienka była odebrana jako zbyt kiczowata i przeładowana, ale według mnie aktorka wyglądała przepięknie. Taki vibe lat 70. bardzo do niej pasuje. Sukienka w tej stylizacji prezentuje się o wiele lepiej niż na wybiegu.

bliźniaki

Pharrell Williams i Helen Lasichanh, Oscary 2014, garnitury Lanvin

Oni chyba nigdy nie ubierają się oddzielnie, tylko zawsze do pary. Ich wybory są ciekawe, awangardowe, zupełnie nie nastawione na glamour, sexy czy pokazywanie atutów. Tutaj możecie zobaczyć więcej ich zdjęć. Mimo że to wszystko jest przemyślane i wykalkulowane, to ktokolwiek by obok nich nie stanął, będzie wyglądał jakby starał się za bardzo.

kobieta pszczoła

Bella Hadid, Harpers Bazaar party  2018, kombinezon Mugler

Czasami pomimo tego, że potrafisz wymienić z pięć argumentów na to, że coś ci się nie podoba, brać coś na logikę czy kierować się opiniami mądrzejszych od ciebie i tak nie możesz zaprzeczyć, że w głębi duszy czujesz, że to wszystko styka :) Ta osoba ma swój styl i ma pewność siebie, która pozwala zdominować taki strój. Taka odwaga mi imponuje i jest jedynym, ale przeważającym jak dla mnie argumentem broniącym tę stylizację.

kobieta pirat

Uma Thurman, Oscary 2004, suknia Christian Lacroix

Kobieta pirat, choć chyba tylko ja tak to widzę :) Większość krytyków oceniła, że ta sukienka nadawałaby się bardziej na Octoberfest, niż na galę oscarową. Sama Uma przyznała, że sukienka była piękna, tylko może ona nie zdołała jej obronić. A mnie się te wielkie białe „pufy” i złote zdobienia podobają i kojarzą z baśniowymi postaciami. Natomiast jeśli miałabym wymienić jakiś element garderoby, który mi się najbardziej kojarzy z Umą, byłyby to złote sandałki.

różany biust

Charlize Theron, Oscary 2010, suknia Christian Dior

Sukienka jest kontrowersyjna, za sprawą umiejscowienia dwóch satynowych róż centralnie na dekolcie modelki. Te róże przechodzą z tyłu w powłóczysty tren. Nawet osoby, które wpisywały aktorkę na listę najgorzej ubranych przyznawały, że suknia jest piękna, ale po prostu zbyt odważna na oscarową galę. Ja się z tym akurat nie zgadzam, w ogóle nie widzę tutaj nic zdrożnego i nie potrafię wskazać osoby, która mogłaby równie pięknie nosić taką suknię.

Teraz Wasza kolej. Podajcie przykład jakiejś kreacji, która Wam się podobała, ale która została źle przyjęta, była niedopasowana do dress code’u, była bardzo kontrowersyjna, wyzywająca, awangardowa itd. – coś było w ogólnym odbiorze nie tak!