Poradnik

Ustalanie kształtu twarzy

Wiele osób prosiło o porady dotyczące dobierania odpowiednich oprawek okularów. Jako, że temat jest dosyć szeroki postanowiłam rozbić go na trzy posty.

1) Ustalanie kształtu twarzy
2) Dobieranie oprawek do kształtu twarzy
3) Makijaż dla okularnic

Dzisiaj zajmiemy się określaniem kształtu swojej twarzy. O okularach jeszcze nie wspominamy, ponieważ poznanie kształtu buzi może się przydać nie tylko w doborze oprawek. Taką wiedzę możemy jeszcze wykorzystać między innymi do:

- ustalenia optymalnego dla nas zarysu brwi,
– dobrania odpowiedniej fryzury,
– korygowania wyglądu twarzy makijażem.

 Mam nadzieję, że będzie dla Was pocieszającym fakt, że poznanie kształtu swojej buzi jest o wiele prostsze niż ustalenie swojego typu urody. W analizie kolorystycznej wszystko jest względne i zależy od tego jak każda z nas postrzega kolory. Trzeba oceniać czy w danym kolorze jest nam dobrze czy źle, a każda z nas może na to patrzeć z różnej strony. Z kształtem buzi natomiast nie bawimy się w ocenianie tylko posługujemy się określonymi regułami, nie ma miejsca na interpretację, mówimy nie freestylowi. Żadnej ściemy po prostu :) W internecie jest mnóstwo porad na temat, którym się zajmujemy i tak naprawdę ciężko wymyślić coś nowego. Bo to tak naprawdę jest jak matematyka -> 2 + 2 = 4 i nie ma co szukać autora tego równania, nie ma co podważać jego słuszności. Masz określony kształt twarzy i nie ma co dywagować nad innymi kształtami, trzeba po prostu swój kształt zaakceptować.

Oto sześć podstawowych kształtów twarzy:
1) podłużny
2) kwadrat
3) okrąg
4) serce
5) diament
6) owal.

Aby ustalić swój kształt należy zrobić sobie zdjęcie z całkowicie odsłoniętą twarzą lub stanąć przed lustrem, co jest troszkę mniej dokładne. Włosy powinny być upięte do tyłu. Powinnyśmy obrysować swoją buzię i poprowadzić przez ten obrys dwie linie: pionową (od środka czoła do linii brody) oraz poziomą (biegnącą mniej więcej przez środek nosa). Do zbadania kształtu twarzy potrzebne nam będzie jeszcze określenie dwóch rzeczy: tego, czy linia naszych włosów jest szeroka bądź wąska i tego, czy nasza dolna szczęka ma spiczasty, zaokrąglony czy bardziej kwadratowy kształt. Jest tylko jeden rodzaj twarzy, przy którym nie potrzebujemy ustalać wyglądu linii włosów i szczęki.

1) Twarz podłużna

Pierwszym krokiem, przy którym nie trzeba znać zarysu szczęki i szerokości linii włosów jest wykluczenie lub potwierdzenie podłużnego kształtu twarzy. Podłużna twarz to taka, której długość jest o wiele większa niż szerokość. Ponadto w przypadku tego kształtu twarzy szerokość buzi w każdym jej punkcie jest zbliżona – na linii oczu, ust, nosa. Przy podłużnej twarzy nie są istotne inne parametry, gdyż to właśnie długość trzeba optycznie korygować. Zapewne osoby z taką twarzą zdają sobie sprawę z jej kształtu. Buzia jest wyraźnie wąska i takie osoby zazwyczaj wiedzą jakie fryzury i okulary mogą troszkę zniwelować ten efekt.liv__tyler_podłużna_twarzPrzykładem osoby o podłużnej twarzy może być Liv Tyler. Jej twarz jest wprawdzie owalna, ale nie jest jak w przypadku większości owali harmonijnie proporcjonalna. Tu naprawdę widać na pierwszy rzut oka, że długość twarzy jest znacznie większa niż szerokość. Na pierwszym zdjęciu pionowa linia jest o wiele dłuższa niż pozioma. Drugie zdjęcie pokazuje, że żuchwa jest zaokrąglona, ale nie ma to dla nas znaczenia. Jak już pisałam, długość twarzy jest w tym przypadku kluczowym czynnikiem oceny. Ogólnie mówiąc bliższą figurą dla obramowania twarzy podłużnej jest oczywiście prostokąt o wyraźnej różnicy w długości boków, a nie kwadrat.

2) Twarz kwadratowa

Jeżeli istnieje różnica między długością, a szerokością twarzy, ale nie jest ona na tyle duża, by mówić o podłużnej twarzy, wtedy możemy rozpatrywać kolejne typy. Kwadratowa buzia będzie występować we wszystkich możliwych przypadkach tego porównania, czyli przy długości twarzy większej, równej lub mniejszej od jej szerokości. Wyznacznikiem jest tu tylko kształt żuchwy. Jeżeli dolna szczęka jest wyraźnie zarysowana, szeroka i właśnie kwadratowa to wtedy mówimy o kwadratowym kształcie twarzy.diane kruger kwadratowa twarzPrzykładem osoby o takiej twarzy jest Diane Kruger. W jej przypadku twarz jest bardziej długa niż szeroka, ale nie na tyle, by mówić o podłużnej twarzy. Decydujące jest środkowe zdjęcie. Zarys żuchwy jest niemal geometryczny, bardzo silny. Linia włosów jest wprawdzie szeroka, prawie, że tej samej szerokości co dolna szczęka, ale nie musimy tego parametru uwzględniać. W tym bowiem przypadku niezależnie od tego, czy linia włosów jest wąska, czy szeroka to dolna część twarzy decyduje o jej kwadratowym kształcie. Wiadomo, że przy obrysie twarzy (trzecie zdjęcie) to nigdy nie będzie idealny kwadrat, ale prostokąt bardzo do niego zbliżony. Nie tak podłużny jak u Liv Tyler.

3) Twarz okrągła

Przy okrągłej twarzy najczęściej mamy do czynienia z sytuacją, w której twarz jest bardziej szeroka niż długa. Ewentualnie szerokość może być taka sama jak długość twarzy lub szerokość twarzy jest minimalnie mniejsza od długości. Sami pewnie domyślacie się, że taką twarz bardzo łatwo rozpoznać na pierwszy rzut oka. Często na takie kobiety z okrągłą twarzą mówi się „pyza”, bo buzia sprawia wrażenie pełnej, mimo, że ciało może być oczywiście bardzo szczupłe. Decydującą cechą oprócz znacznej szerokości twarzy jest łagodna linia żuchwy. Twarz absolutnie nie może być w dolnej części spiczasta lub kwadratowa.selena gomez okrągła twarzSelena Gomez ma okrągłą buzię. Długość twarzy jest wprawdzie większa niż szerokość, ale już patrząc na tę osobę od razu przychodzi myśl, że jej twarz jest stosunkowo szeroka. Szczęka ma subtelny, właśnie okrągły zarys. Linia włosów nie ma tu znaczenia. Twarz Seleny bardzo łatwo obramować przy pomocy okręgu.

4) Twarz w kształcie serca

U osób, których twarz ma kształt serca najważniejszymi wyróżnikami będą spiczasta linia podbródka oraz szeroka linia włosów. W tym przypadku nie ma znaczenia stosunek szerokości twarzy do długości. Tak jak serce zwęża się ku dołowi, tak i twarz o tym kształcie będzie miała stosunkowo szerokie czoło i wąską, często ostrą brodę.

scarlett johansson twarz serceScarlett Johansson ma właśnie taką twarz. Zauważcie jak kontrastowo wygląda jej szerokie czoło z drastycznie zwężającą się brodą. Oczywiście gdyby broda miała łagodniejszy zarys ta twarz zostałaby zakwalifikowana jako okrągła. Osoby, które mają tak zwany wicher na czole i do tego właśnie spiczastą brodę mają dosłownie twarz w kształcie serca.

5) Twarz w kształcie diamentu

Ten kształt ma podobne cechy do kształtu serca z jedną tylko różnicą: twarz lekko zwęża się ku górze. To znaczy, że linia włosów jest wąska. W dalszym ciągu broda jest ostrzejsza niż zwykle, linia pozioma poprowadzona przez policzki stosunkowo duża, ale czoło wąskie.halle_berry diament twarzTwarz Halle Berry ma taką budowę. Najczęściej „diamentowymi” buziami określa się osoby o wydatnych kościach policzkowych, które to kości są jeszcze bardziej wizualnie podkreślone przez spiczastą brodę i wąską linię czoła.

6) Twarz owalna

O owalnej twarzy mówimy tylko wtedy, gdy jej długość jest większa niż szerokość. Dodatkowo linia brody musi być łagodna. Linia włosów nie ma większego znaczenia. Twarz najłatwiej obramować za pomocą owalnego kształtu rzecz jasna. katy perry owalJako przykład tego kształtu wybrałam twarz Katy Perry. Na tym akurat zdjęciu twarz wygląda troszkę jakby była podłużna. Nie dajmy się jednak zwieść, gdyż piosenkarka ma po prostu wysokie czoło, które nie świadczy o podłużnym kształcie. Owalna twarz w przeciwieństwie do pociągłej jest bardziej szeroka w rejonie kości policzkowych.

Reansumując:

Jeżeli szerokość twarzy jest znacznie mniejsza niż jej długość, a twarz jest tak samo szeroka w każdym miejscu mówimy o twarzy podłużnej.
Jeżeli szerokość twarzy jest mniejsza niż jej długość, równa jej długości, większa niż jej długość, a szczęka ma mocny, kwadratowy zarys mówimy o twarzy kwadratowej.
Jeżeli szerokość twarzy jest nieznacznie mniejsza niż jej długość, równa jej długości, większa niż jej długość, a szczęka ma łagodny zarys mówimy o twarzy okrągłej.
Jeżeli szerokość twarzy jest mniejsza niż jej długość, równa jej długości, większa niż jej długość, a szczęka ma spiczasty kształt, przy szerokiej linii włosów mówimy o twarzy w kształcie serca.
Jeżeli szerokość twarzy jest mniejsza niż jej długość, równa jej długości, większa niż jej długość, a szczęka ma spiczasty kształt, przy wąskiej linii włosów mówimy o twarzy w kształcie diamentu.
Jeżeli szerokość twarzy jest mniejsza niż jej długość, a szczęka ma łagodny zarys mówimy o twarzy owalnej.

Jaki masz kształt twarzy?

KOMENTARZE

 1. caterine

  Tyle lat żyję i dopiero Pani mi uświadomiła, że mam kwadratową twarz.

  • Maria Autor wpisu

   ale proszę Cię, Maria, dobrze? :)

 2. Ula

  No i klapa – ja w mojej żuchwie widziałam potwierdzenie, że jestem „kwadratowa”, natomiast konkubent stanowczo zaprzeczył, i wskazał serce. Tak paczę i paczę i się przychylam powoli. Okulary już zamówione i u pani optyk słyszałam wiele uwag nt. twarzy, które i tu się powtarzają – tj. zarys żuchwy, szerokość i wielkość buzi – ale też kształt brwi i „wewnętrzne” linie twarzy wpływające na zgranie jej z oprawkami. Ciekawa sprawa z tym doborem okularów, bo kładziesz dany model na nos i od razu widzisz, że coś gra lub nie, ale nie masz pojęcia, czemu. :) Dopiero takie wskazówki jak – nie może pani nosić kocich oczu, bo to jeszcze bardziej uwypukla kanciaste zarysy twarzy – pomagają zejść ze ścieżki estetycznych herezji. ;)

  • Maria Autor wpisu

   Bo konkubenci mają najwprawniejsze oko i nie zakłamują i nie widzą tego, co my byśmy chciały :)

 3. blekitnykoralik

  Od zawsze żyłam w przekonaniu, że jestem „Trójkątem”(co to jest?!) :| A okazuje się,że owal!
  Ps. Dzięki za kolejny fachowy i otwierający oczy wpis, jesteś niezastąpiona w uświadamianiu błędów – w pozytywnym znaczeniu oczywiście! :)

 4. ruda

  hmm to wszystko nie jest wcale takie proste! hehe. całe życie żyłam w przeświadczeniu, że mam twarz okrągłą. Ale teraz jak tak patrzę, to wychodzi, że mam podłużną buzię. Chyba, że z okrągłej zmieniła się na podłużną. ot, na starość taki psikus. ;) wszystko opada to i gęba też. :D Określenie kształtu twarzy zawsze stanowiło dla mnie problem.. i szczerze – po obrysowaniu twarzy na zdjęciu, wpatrywaniu się w nią i porównywaniu z Twoimi propozycjami nadal nie wiem haha. Przyjmijmy, że mam podłużno-okrągłą twarz. ;P :D

  A wpis fajny, już cieszę się na dalsze części.
  Buziaki Maryś, dobrego weekendu.

  • A

   Jeśli mogę cos powiedzieć, to jak dla mnie, masz buzię diamentową, buziaki ;)

 5. zajac agnieszka

  Całe zycie myślałam, ze mam okrągłe pyski :) a tu patrzę, i co widzę? diament! i to jest to Nigdzie nie znalzałam dotychczas tego kształtu twarzy, stąd miałam problem Dzięki, jesteś wielka!

  • zajac agnieszka

   http://i60.tinypic.com/mvor2p.jpg
   http://i61.tinypic.com/24c7fb7.jpg
   diament?

   • Maria Autor wpisu

    Tak, wręcz wzorcowy diament :)

    • zajac agnieszka

     to już nie mogę się doczekać dalszej części cyklu, okulary noszę, bo muszę, nie maluję się, bo nie lubię Powiedz mi kochana skąd Ty to wszystko wiesz? bo my wiemy dzięki Tobie :) napisz jakąś książkę, czy coś, wykupię dużo egzemplarzy i dam znajomym Ps. jak tam Twoja córa? moja 14 tyg i 6,8 kg :D

     • Maria Autor wpisu

      Jej, dzięki Aga za komplement. Ale duża Zuźka, Zosia ma 4,5 miesiąca, ale dawno była ważona, to miała 7,2kg. Zaczęła niedawno marchewę wcinać i na szczęście bardzo polubiła :)))

 6. A

  Mario, dzięki za te informacje, zaraz się dowiem czy mam okrągłą czy kwadratową twarz, swoja własną najtrudniej zdiagnozować. Pozdrawiam! :)

 7. makate

  Mario, jeszcze pytanie jedno – czy np. aktorka Margot Robbie ma twarz kwadratową? Albo pytając inaczej – czy jeśli widać na twarzy zarys dolnej szczęki, ale nie tak wyraźnie jak u Olivi Wilde czy Diane Kruger, to nadal możemy mówić o kwadratowej twarzy?

 8. Jadzia

  Hmmm, a ja się zawsze skłaniałam ku owalowi, ale dziś zrobiłam test i narzeczony mocno optuje za diamientem, chociaż trochę wierzyć mi się nie chce. Co myślisz, Mario? :)

  • Maria Autor wpisu

   Jadziu, nie mam takiego Twojego zdjęcia, żeby czoło w pełni widać było. Ale to racja, że albo owal, albo diament.

   • Jadzia

    Ach, no i wiedziałam, że się pomylę! Miałam na myśli serce, a nie diament ;) Diament wziął mi się stąd, że sama o nim myślałam, choć jak teraz się przyglądam, to chyba nie mam wąskiej linii włosów…
    Na tym zdjęciu wydaje mi się, że mam mocniej zarysowaną szczękę i te proporcje czoło-kości policzkowe-broda wydają mi się wyrównane: https://media.licdn.com/media/p/4/005/061/277/0fe8049.jpg
    Z kolei tutaj widzę serce i mocno spiczastą brodę: http://awesomescreenshot.com/0334181ucb

    I bądź tu człowieku mądry ;)

    • Maria Autor wpisu

     Oj nie wydaje mi się, że ta broda jest spiczasta. Regularna, owalna buzia.

     • Jadzia

      O proszę, czyli jednak narzeczony się myli ;) Dzięki za diagnozę :)

 9. Domi

  Zrobiłam sobie zdjęcie robiąc neutralną minę. Wszystko zgadza się ze specyfikacją twarzy okrągłej. Jednak każdy, kto chociaż raz mnie widział uśmiechniętą zwraca uwagę na moją wąską brodę i silnie zarysowane kości policzkowe widoczne głównie w takiej sytuacji, co suegruje twarz w kształcie serca. Scarlett na zdjęciu jest uśmiechnięta, co dodatkowo budzi moje wątpliwości.
  Moje pytanie brzmi: czy możliwe, że moja twarz łączy akurat te dwa typy? Jeśli tak, to jak w takiej sytuacji postępować, a jeśli nie, to który z typów twarzy bierze górę w razie wątpliwości? Z góry dziękuję za zainteresowanie moim przypadkiem :)

  • Anita

   Mysle ze mam podobny problem. Zawsze myslalam ze mam okragla buzie, jednak po lekturze i przegladnieciu swoich zdjec stwierdzam, ze to jednak serce. Partner potwierdzil – jestem okraglejszym sercem ;)

   Poprzegladaj zdjecia Scarlett Johannson – kiedy miala kilka kg wiecej i byla mlodsza, jej buzia byla duzo bardziej okragla, ale przy usmiechu robi sie wlasnie sercowata. Kilka linkow tutaj:
   http://bemozza.org/wp-content/uploads/2013/10/scarlett-johansson-cute-wallpapers-14.jpg
   http://ocdn.eu/images/pulscms/N2I7MDQsMCw0MywxY2IsMTAyOzA2LDMyMCwxYzI_/058bd01758d7868f21111d9e4ba2e163.jpg
   http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/78/ScarlettJohanssonFeb07.jpg

   • Anita

    Ja osobiscie lepiej czuje sie w dodatkach/fryzurach dedykowanych sercowatym, wiec moze dla ciebie tez tedy droga? Wydaje mi sie ze bez problemu mozna byc „pyzowatym sercem” ;)

    • Domi

     Dziękuję bardzo za odpowiedź :) Zwróciłaś uwagę na kwestię, od której to chyba jest uzależnione. Moja waga waha się o 6 kg. Gdy osiągam górną granicę, jestem okroglaczkiem-pysiaczkiem, a gdy schudnę do dolnej granicy, od razu to widać po twarzy, rysy się wyostrzają, a kości policzkowe wraz ze spiczastą brodą i obszernym czołem dominują nad „pysiami”. Kilka osób mi powiedziało, że jestem do Scarlett podobna, więc będę się sugerować jej zdjęciami w zależności od mojej wagi :) inspirowała mnie już do tej pory, gdy dobierałam kolory do typu urody ;) pozdrawiam serdecznie ;)

 10. Katarzyna

  Nie do końca potrafię ocenić czy pociągła, czy owalna.
  Jakiś trik rozróżniający? :)

  • Maria Autor wpisu

   Jeżeli nie rozróżniasz to lepiej założyć owal. Osoby z pociągłą twarzą mają raczej tego świadomość.

 11. Patrycja

  Patrząc na każde swoje zdjęcie widzę, że mam owalną twarz, natomiast patrząc w lustro widzę, że moja twarz jest kwadratowa. Jak to wyjaśnić?
  Twarz owalna z założenia jest idealna, moja bardzo od ideału odbiega, czyli jestem ” kwadratowa” ?

 12. marazmowa

  Kurcze zawsze mam z tym problemy. Piszesz, że jeśli ktoś waha się między pociągłą twarzą a owalną to lepiej wybrać owal. Może i tak ale nadal mam wątpliwości. Mam podłużną twarz o bardzo wysokim czole, które jest szerokości kości policzkowych. Te natomiast wystają dość mocno względem brody. Od tych cudnych

  • marazmowa

   O.o ucięło mi komentarz! No to dokończę. Pisałam, że od kości polczkowych moja broda schodzi łagodnie ku podbródkowi zwężając się przy tym. Dodatkowo od policzków do brody mam linię prostą, która je łączy i tworzy trójkąt mylący mnie w ocenie kształtu całości. Pomocy Mario, yyou’re my only hope ;) pomogłaś mi już w odnalezieniu swojej palety kolorystycznej i nie muszę na siłę wciskać się w ciepłe kolory (w których wyglądam jak chora ), może i teraz się uda :) zaraz dla pewności wstawię zdjęcie.

   • marazmowa

    Wstawiam zdjęcie. Jest trochę prześwietlone ale myślę, że jest ok. Czekam cierpliwie i dziękuję z góry za pomoc! https://imageshack.com/a/img540/4761/F8WSI6.jpg

    • Maria Autor wpisu

     Owalna buzia. Ja też mam podobne czoło – taką szeroką linię włosów, ale to nie ma znaczenia. No a linia brody jest regularna :)

     • marazmowa

      Dziękuję! Zawsze lepiej spytać kogoś kto się zna niż żyć w domysłach;) pozdrawiam i miłego weekendu życzę!

 13. Zuza

  Mario, pomocy, bo dostanę świra od tych kształtów :) Ja również próbuję dopasować odpowiedni kształt do swojej twarzy, wychodzi, że owalna, ale mam spore wątpliwości. Ostatnio fryzjer napomknął coś o kwadratowej buzi – i teraz już nie wiem! Twarz jest dużo dłuższa niż szersza, no ale żuchwa? Heeeelp :(
  http://imageshack.com/a/img538/8290/SFGmcD.jpg

  • Maria Autor wpisu

   Pod tym kątem wydaje się owalna. Żuchwa chyba nie jest aż tak mocna na kwadratową buzię.

 14. Ania g

  Mario, naprawdę chciałam być samodzielna ale po 3 godzinach mam już wrażenie że moja twarz jest rombem. czy mogłabyś mi pomóc?
  https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t34.0-12/11016556_955404487803172_38306966_n.jpg?oh=da836900ca3ae607046775c23cef8eb7&oe=54EBE2A0&__gda__=1424738237_804ffd76e579edf407824b067dc2d69b
  czy to owal czy to serce czy to stożek ????
  ratunku :(

  • Maria Autor wpisu

   Dobry trop z tym rombem, bo to diament.

   • ania g

    bardzo dziękuję za pomoc! kiedy to już napisałaś, stało się to jasne jak słońce, że to diament. :( tego nawet nie brałam pod uwagę. Analiza samej siebie jest niesłychanie trudna, ale staram się.

 15. Madlen

  Droga Mario! Jest to pierwszy post o kształtach twarzy, który w ogóle mnie naprowadził na mój własny, za co już bardzo Ci dziękuję:)
  Jednak wciąż mam pewien problem, mianowicie z określeniem kształtu żuchwy. Jak dla mnie to jest on pośredni między kwadratowym, a spiczastym(chyba).
  Mogłabyś mi jakoś pomóc? Przeprowadzałam wszelkie możliwe linie i każda po trochu pasuje. ;)
  Oceniam się na serce lub kwadrat, ale też przez myśl mi przeszła podłużna.
  http://img1.poczta.o2.pl/?cmd=getpart&link=kosdg02kzbfYVf01UUSAtPzbaOTN2N2OtLTPsdjNshWaZjSMeP3OxPTPoczMobDOJ8zcaNjNsfjNVhmYjPTPsOzMwODNJ8jNZjTMJ8DbadiMs8CMskgAAkEAJPneY7YxtaHIYdXYtgSefMmb2k

  • Maria Autor wpisu

   Madlen, zdjęcia nie ma pod tym linkiem.

   • Madlen

    Hm:( Wygląda na to, że niestety nie potrafię w takim razie wstawić zdjęcia.
    Spróbuję Ci przesłać na maila, jeśli to nie problem:) (ten styl@ubierajsieklasycznie.pl)

 16. kajud70

  Mario pomocy!!!
  kwadrat, diament czy co? jeśli możesz :-) (robiłaś mi analizę kol.) nie mogę wstawić linka do zdjęcia.

 17. kajud70

  dzięki , buziaczki :-D

 18. Ania

  Hej, Maria! Wysłałam na Twojego maila (wspolpraca@ubierajsieklasycznie.pl) swoje zdjęcie, żebys pomogła mi określić mój kształt twarzy. Czy ten mail jest aktualny?

 19. Ania

  Hmmmm ????

  • Maria Autor wpisu

   Sorry Aniu, uciekło mi. Buzia diamentowa mi się wydaje pod tym kątem pod jakim przesłałaś zdjęcie :)

 20. Ania

  Dziękuję Ci bardzo :* Jesteś wielka :*

 21. KasiaM

  Hej. Mario zastanawiam się czy moja twarz ma kształt okrągły, czy może jest to diament?
  http://2.bp.blogspot.com/-xsDp65kuqGY/VSkQfzPvTbI/AAAAAAAAAnk/g37hGfj2daU/s1600/IMG_20150411_133615.jpg

  • Maria Autor wpisu

   Kasiu, musisz na zdjęciu mieć buzię maksymalnie na wprost, bo pod kątem tak nie widać.

 22. KasiaM

  wyślę zdjęcie na maila . ( styl@ubierajsieklasycznie.pl )

  • KasiaM

   ?

   • Maria Autor wpisu

    Może przed postawieniem znaku zapytania, sprawdź maila :)

    • KasiaM

     Przepraszam nie zauważyłam go, dziękuję za odpowiedź :)

     • KasiaM

      Jednak wyczucie mnie nie zawiodło z kształtem twarzy. :)

 23. asia

  Nigdy nie mogłam ustalić kształtu mojej twarzy. Może tym razem się czegoś dowiem. Bardzo proszę :)

 24. Ilierette

  A czy twarz z wiekiem może się… hmm… „wydłużyć”?
  Zdjęcie w paszporcie mam niemal jak obrysowane cyrklem, teraz zdjęcia bardziej zbliżają mnie w stronę owalną.

 25. Niewiadom

  Witam , jestem ciekaw jaki kształt twarzy waszym zdaniem ma Andy Biersack i Tyson Ritter , jak ktos moze to wygooglujcie ich i napiszcie z gory dzieki :D

 26. Gabriela

  Dzień dobry, mam duży problem z określeniem kształtu twarzy czy mogłaby mi pani pomóc i określić jaki mam kształt ? Z góry bardzo dziękuję

  • Maria Autor wpisu

   Gabrysiu, zrób zdjęcia tak, żeby włosy odsłaniały całą buzię i podeślij na styl@ubierajsieklasycznie.pl. Tylko zrób kilka zdjęć – na wprost i pod różnymi kątami, żebym miała porównanie.

 27. Babik

  Czy mi tez Pani pomoże??? Nie potrafię określić jaki mam kształt twarzy:/ czytam juz kolejny post na ten temat w necie i nie ogarniam :/

 28. Aleksandra

  Witam serdecznie, bardzo dziekuje za artykul, czy ja takze moglabym prosic o pomoc w okresleniu ksztaltu?
  Pozdrawiam

 29. diana

  ja też bym prosiła z pomocą o okreslenie kształtu twarzy :)

 30. Sandra Lee

  Trojkat (gruszka) = szeroka zuchwa i waskie czolo. Przeciwiensto odwroconego trojkata (serca)

 31. Pola

  Zawsze myślałam że mam kwadratowa albo serce ale owalna mi wychodzi jak nic :)

 32. Aniablog

  Ja nadal nie jestem pewna jaki jest mój kształt twarzy :( okrągły czy kwadratowy? Niby mam policzki okrągłe ale jak się uśmiechnę to moja szczęka jest kwadratowa + kwadratowe czoło :(( mogłaby mi pani pomóc w ocenie? Na moim blogu w najnowszej notce jest moje zdj :)

 33. bubik

  ” Podłużna twarz to taka, której długość jest o wiele większa niż szerokość.” – w każdej twarzy długość jest o wiele większa niż szerokość.

 34. Zagubiona

  Witam,
  odkryłam Pani stronę dość niedawno, jednakże zaintrygowała mnie owy wpis :) Mój kształt jest zbliżony do Ivanki Trump. Jednakże nie potrafię określić jaki ona ma… Mogłaby Pani mi w tym pomóc ? :) byłabym ogromnie wdzięczna ;) Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

x