Przegląd

Uniform – sportowa elegancja

Sportowa elegancja opiera się na wykorzystywaniu tych samych sylwetek w stroju dziennym i wieczorowym. Dzięki dodatkom to samo ubranie zmienia swój charakter ze sportowego na elegancki.

Najpopularniejszą i najbardziej uniwersalną sylwetkę tworzą żakiet i jeansy. Te elementy zawsze będą klasyką sportowej elegancji. Zarówno żakiet, jak i jeansy nawiązują do męskiego designu. Wręcz naturalne wydaje się dobranie do nich sportowych butów i luźnej koszulki. Uzupełnieniem może być zegarek w męskim stylu. Można też całkowicie zrezygnować z dodatków. Elegantsza wersja zakłada zmianę -> trampki na szpilki, koszulka na jedwabny top. Subtelna biżuteria jako dodatek i gotowe.

uniform sportowa elegancja żakiet i jeansy boyfriend

Prostszej sylwetki niż poniższa już nie może być. Wkładany przez głowę prosty sweterek, a do tego spodnie z materiału o podobnym kolorze. Duża torba o prostej formie, męski zegarek i trampki tworzą sportową stylizację. Szpilki, z mniejszą torebką i wytwornymi kolczykami to już elegancka wersja tej samej sylwetki.

uniform sportowa elegancja czerwony sweter przez głowę i spodnie materiałowe

Stworzenie spójnej garderoby, w przypadku wyboru tego stylu, jest dziecinnie proste. W zasadzie można się opierać wyłącznie na dwóch zaprezentowanych sylwetkach i mieć do końca życia rozwiązany problem zakupów. Mając w szafie różne odmiany kolorystyczne żakietu i kilka wersji podobnie skrojonych jeansów natychmiast powiększamy możliwość kombinacji. Przy tym stylu warto zrezygnować ze wzorów i trzymać się ustalonej palety kolorów, tak, aby każde ubranie pasowało do pozostałych. Wyobrażacie sobie jaką wolność daje wyciągnięcie z szafy dowolnych jeansów i żakietu i świadomość, że te dwa elementy będą do siebie pasowały?

KOMENTARZE

 1. Pani La Mome

  Mario, Twój blog jest dla mnie nieustającą inspiracją. Nie lubię biżuterii, ale zaczęłam myśleć o męskim zegarku:)

  • Maria Autor wpisu

   Dzięki Madziu. Bardzo mnie urzeka myśl na temat Twój i jakiegoś męskiego zegarka. A tym bardziej mając na uwadze Twój wpis z nową fryzurą i tę pamiętną, kolorową koszulę w kratę a’la Piotruś Pan… To mi jakoś naturalnie przychodzi do głowy, że na Tobie męskie akcenty będą zawsze Twoje, a nie męskie w dosłownym znaczeniu tego słowa. Mówiąc prościej – super pomysł, hehe.

 2. Karolina

  Świetne ! Właśnie odkryłam swój styl 😀
  I minimalistycznie i praktycznie, bez zbędnych doszukiwań itd 🙂
  bloga obserwuję, bo warto 🙂

  • Maria Autor wpisu

   Jak się cieszę! Czuję, że się dogadamy Karolina, hihi:)

 3. Biurowa

  Chyba to kocham 🙂

  Nieustannie zaskakujesz – tak jak Magda napisała jesteś niewyczerpanym źródłem inspiracji!

  • Maria Autor wpisu

   Wow, dziękuję Ci bardzo:)

 4. szpiegula

  gdyby nie słabość do pand, to już dawno bym miała męski zegarek ;-)))

  a tak, co zrobić! panda ♥

  • Maria Autor wpisu

   Jesteś jedyna w swoim rodzaju Szpiegulo:)

 5. szpiegula

  poważnie „paczyłam” męskie zegarki, ale w mojej kategorii cenowej nie było nic wodoszczelnego.
  a wodoszczelność to niestety u mnie rzecz podstawowa- nie mam odruchu pamiętania o tym, żeby przed wskoczeniem do jakiejkolwiek wody (głównie jeziora) ściągać zegarek.
  skoro już miało i tak być coś wodo-nieszczelnego, to postawiłam na bombiastyczność. i tym sposobem jest panda 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

x