Analiza kolorystyczna

Typy urody jak potrawy

Kolory najkorzystniejsze dla swojej urody można znaleźć wszędzie. Oczywiście można szukać wśród dzieł sztuki, natury czy krajobrazów, ale warto też otworzyć się na coś, co jest często niepozorne i nie kojarzące się wszystkim z bazą inspiracji. A jedzenie też jest w pewnym sensie sztuką i to taką, która może być przyjmowana wszystkimi zmysłami. Przygotowałam kolaże z potrawami w roli głównej. Ciekawe czy znajdziecie w nich swoje ulubione barwy. Obrazy zdają mi się na tyle sugestywne, że tym razem ich nie komentuję. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie jest to dla każdego łatwe do przełknięcia – szukanie kolorów swojej urody w sferze kulinarnej. Nic na siłę – jeśli nie jesteś się w stanie otworzyć na taki pomysł, po prostu zignoruj ten wpis. To jest tylko moje postrzeganie, ono może być jakąś podpowiedzią, a zapewne też jedną tylko z wielu możliwych interpretacji tematu.

STONOWANE (ZGASZONE) LATOstonowane lato jedzeniePRAWDZIWE (CHŁODNE) LATO prawdziwe lato jedzenie DELIKATNE (JASNE) LATOdelikatne lato jedzenieDELIKATNA (JASNA) WIOSNAdelikatna wiosna jedzeniePRAWDZIWA (CIEPŁA) WIOSNAprawdziwa wiosna jedzenieCZYSTA (WYRAŹNA) WIOSNA czysta wiosna jedzenieCZYSTA (WYRAŹNA) ZIMAczysta zima jedzeniePRAWDZIWA (CHŁODNA) ZIMAprawdziwa zima jedzenieINTENSYWNA (CIEMNA) ZIMAintensywna zima jedzenieINTENSYWNA (CIEMNA) JESIEŃintensywna jesień jedzeniePRAWDZIWA (CIEPŁA) JESIEŃprawdziwa jesień jedzenieSTONOWANA (ZGASZONA) JESIEŃstonowana jesień jedzenieWszystkie zdjęcia pochodzą z banków z darmowymi zdjęciami – foodshot.co, freefoodphotos.com, pexels.com, kaboompics.com i pixabay.com.

Które zestawienie przemawia do Ciebie najbardziej? Gdybyś miała znaleźć swoje kolory w kuchni, gdzie dokładnie zaczęłabyś szukać? Ja najpierw kierowałabym się do piwniczki z winem i półki z przetworami :)

W zakładce ANALIZY znajdziecie informacje i kontakt odnośnie robienia przeze mnie analiz kolorystycznych.

Podobne wpisy:
Typy urody jak krajobrazy – 1, 2, 3.
Typy urody jak kwiaty
Typy urody jak filmy – 1, 2, 3.
Typy urody jak wnętrza – 1, 2, 3.

KOMENTARZE

 1. Kasia

  Przeczytałam chyba wszystkie posty o typach urody i słynnych kobietach o tych typach i post z potrawami nadal nie pomógł :)
  Mam złoto-blond włosy, przygaszone niebieskie oczy z ciemną obwódką i lekko błękitnym białkiem. Co ciekawe, nie wyglądam dobrze w pastelach, ale w czarnym i białym tak.
  Masz jakieś wskazówki :)? Stonowana jesień w stylu Rosie Huntington Whiteley najbardziej mi pasowała, bo zimy nie są blondynkami…

 2. Pingback: Shareweek 2016 według Mari Labo - marilabo.pl

 3. fuszerka

  Dla mnie – stosowanego lata – ta mozaika jest ucztą dla oka. Gdybym miała sięgnąć po coś, co odpowiadałoby moim kolorom a także kubkom smakowym, byłaby to tarta borówka, jogurtowe lody i różowe wino… Zresztą każdy z tych kolaży jest piękny i pięknie pasujący :)

  • fuszerka

   *stonowanego oczywiście :)

 4. Joanna

  Mnie się wszystko podoba! Zależy tylko do czego , kiedy i jak dużo. Uwielbiam spokój zimy. „Opatulenie” jesieni,radość wiosny, rześkość lata.
  Co do mnie- to nadal nie wiem jakim typem jestem.Ciepłym na pewno. Przez długi czas spośród wielu połączeń kolorystycznych kt b lubię, dla siebie wybierałam takie proste jak ciepła wiosna! Np. :Rude włosy(farbowane) jasne dżinsy, różowe trampki (lub coś z różem, tak tylko napisałam, różowych trampek nie mam), biel, ale nie biały naprawdę, żółty itp..Energia, ciepło, jasność-tak w głowie ;-) Nie jaskrawo, nie kontrasty, niestety nie ciemno. I znowu- nie, że nie lubię. Ja chyba wszystko lubię. No, ale realność puka. W czerni wyglądam b b źle..itd itp. Teraz włosów, przynajmniej chwilowo na rudy nie farbuję i coś ze wszystkim gorzej..Muszę pokombinować. Brak jasnego ciepła. Nie ostrości czy coś..
  Kolaże są tak piękne, że musiałam się „oswoić”. Bo na pierwszy rzut to aż mnie zatyka i nic nie mogę powiedzieć tylko sycę się pięknem i różnorodnością.

 5. Wiktoria

  Mnie się (jak zwykle) prawdziwa wiosna, (którą jestem) podoba, aż naszła mnie ochota na banana i jagody. ☺

 6. Wiktoria

  Przemawia także do mnie ciepła jesień i delikatna wiosna oraz intensywna jesień.

 7. ren

  Wymienilabym raki stonowanego lata na truskawki/poziomki prawdziwego lata

 8. fleurs_du_mal

  Genialny pomysł!
  Jednak przemawia za mną „intensywna zima” ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

x