Przegląd

Styl androgyniczny – kobiety

Stylowi androgynicznemu trzeba się poświęcić bez reszty, aby wyglądać spójnie. Same ubrania nie tworzą bowiem całości wizerunku. Wszystkie kobiety z posta wydają się być bardzo oszczędne w dobieraniu akcesoriów i makijażu. Nietypowy wzorzec urody, kojarzący się z męską estetyką nie przeszkadza im świetnie wyglądać.

Joanna KlimasJoanna Klimas stylKate LanphearKate Lanphear stylMarlene DietrichMarlene Dietrich stylPhoebe PhiloPhoebe Philo stylTilda SwintonTilda Swinton stylSpośród wszystkich stylów inspirowanych męskim sposobem bycia, androgyniczność wymaga najwięcej poświęcenia i oddania konkretnej estetyce. To dosyć nietypowe by słowa: siła, zdecydowanie i bezkompromisowość łączyć z kobietą, ale właśnie tak powinien się kojarzyć wizerunek osoby, która osiągnie sukces w budowaniu stylu androgynicznego.

Jak Wam się podobają kobiety mające tak męski styl? Czy znacie jakieś inne osoby lub postacie go reprezentujące?

KOMENTARZE

 1. olimpia

  Boskie! Joasia Klimas to moja faworytka, ale Tildę też uwielbiam 🙂

 2. Hazel

  Wspaniale! Phoebe Philo – ideał. Moja przyjaciółka ma taki styl. Bardzo do niej pasuje.

  • LotsOfSources

   Dokładnie, Phoebe wygląda kobieco i pięknie a przy tym minimalistycznie. Generalnie o niebo lepiej od Tildy, ale może to dlatego, że nie rozumiem ochów i achów pod jej adresem- jak dla mnie jest ‚straszna’ 😉

 3. Es

  Podziwiam styl Kate Lanphear. Wygląda fantastycznie w czarno-białych zestawach.

 4. aga

  Wydaje mi się, że prawdziwym i typowym przedstawicielem/ką tego stylu, jest tutaj wyłącznie Tilda. Mam takie wrażenie, że pozostałe panie, są w mniejszym lub większym stopniu przebrane (?). One nawiązują do tego stylu i owszem, ale prawdziwej androginiczności tu nie widzę 🙂 To jest najzwyklejsze w świecie ‚tomboy’ 🙂

  • Maria Autor wpisu

   Zupełnie inaczej postrzegamy zatem tomboy 🙂

 5. Dziadova

  Marlena Dietrich jest dla mnie niepodważalnym symbolem stylu ,,męskich kobiet” (emocje, które wrzały wobec jej męskiego stroju to mniej więcej to, co przeciętny człowiek czuje widzą Andrieja Pejica w rajstopach).
  Reszta Pań, mam wrażenie, podobne jak Aga – nawiązuje raczej do stylu androgenicznego, niż go reprezentuje. Sama mam podobnie – to raczej miejsce, w którym chłopczyca spotyka androgeniczność.
  Świetne zestawy! Gdzie znajdę sweter z zestawu ,,Tildowego”?

  • Maria Autor wpisu

   Ten z zestawu jest od Givenchy, można znaleźć tutaj, a ten, który ma Tilda to Pringle of Scotland, ale nie widzę go w sklepach już.

 6. szpiegula

  hm, a może >> anita werner ?

  • Maria Autor wpisu

   No jasne, że też nie pomyślałam o niej. Ideał.

 7. Rosa

  Tilda zawsze wygląda bardzo dobrze, widać że to do niej pasuje. Ja jednak wolę kobiecość u innych jest na tak u siebie zdecydowanie nie. 🙂

 8. Anja

  mi też przyszła na myśl Anita Werner 🙂 ale i tak Marlena D. jest the best !

 9. Rubia

  Marlena Dietrich to prawdziwa ikona androgyne, ale niektóre stroje Meryl Streep w Pożegnaniu z Afryką, to również sam smak. Bardzo wyrafinowane połączenie męskich elementów garderoby, łącznie z butami do konnej jazdy, z eleganckimi detalami. Czysta przyjemność dla oczu.

 10. vjosna

  Joanna Klimas – bez stylu, reszta nawet Tilda wbrew pozorom wyglądaja kobieco w tym męskim stylu i o to chodzi a nie aby założyć ubrania męskie i wyglądac jak facet.albo jak to ktos skomentował w jakims filmie „babochłop”. To nie trudnosc przebrac sie za babochlopa. A Marlene Dietrich zawsze uważałam za kobiecą. Nie zgodze sie z Toba, że „To dosyć nietypowe by słowa: siła, zdecydowanie i bezkompromisowość łączyć z kobietą.” Ten cytat brzmi jakbys sugerowała, że facet to tylko miesnie, agresja i egoizm..

 11. vjosna

  a nosiłam taki strój latem jak Phoebe Philo

 12. zuzanna

  Sądzę, że Ellen DeGeneres jest królową tego stylu – w każdym odcinku wygląda zjawiskowo. Ciekawe, gdzie kupuje swoje koszule i czemu w polskich sieciówkach takich nie potrafię znaleźć 🙁

  • Maria Autor wpisu

   A no właśnie, u nas w sklepach zawsze są jakieś kombinacje z taliowaniem, falbaneczką czy dziwnym kołnierzykiem. Prostota niestety kosztuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

x